Desať tipov ako si s ekzémom naplno užiť leto

Niektorým pacientom s atopickým ekzémom sa zlepší v lete ich stav. Prečítajte si pár užitočných rád o tom, ako sa starať o atopickú pokožku v lete!

Príčinou je slnečné žiarenie.

„Pri nevhodnej starostlivosti o pokožku sa atopický ekzém v lete môže zhoršiť."

Máme pre vás niekoľko tipov, ako sa čo najlepšie starať o ekzematickú pokožku.


atopicky ekzem leto

Atopický ekzém a alergie trápia čím ďalej viac ľudí. Jednou z odporúčaných možností, ako ekzém zmierniť, je absolvovať dovolenku pri mori, aby bola ozdravovacia kúra čo najprínosnejšia. Niekedy je nevyhnutné predpísať prípravky proti nadmernému svrbeniu, a preto ešte pred odchodom k moru radšej navštívte kožného lekára.

Atopický ekzém v lete

1. Za slnkom mimo sezónu. Stav atopického ekzému v lete zhoršujú extrémne teplotné výkyvy - smerom k teplu, aj k zime. Podľa toho vyberajte aj termín svojej dovolenky. Všeobecne sa doporučujú septembrové a júnové termíny. Ak preferujete Egypt či Tunis, radšej choďte na jar, alebo až na jeseň.

2. Pozor na spálenie. Vyvarujte sa priamym slnečným lúčom a veľkému teplu. Zvlášť v popoludňajších hodinách je dobré zotrvať v tieni.

3. Kvalitné ochranné krémy. Ochranný faktor by mal byť najmenej 15 až 30. Vyhnite sa produktom s obsahom kyseliny paraaminobenzoovej (PABA). Vhodné sú krémy hypoalergénne a nekomedogénne (neupchávajú póry). Pre deti sú určené špeciálne krémy pre jemnú detskú pokožku.

„Opaľovacie krémy vhodné pre atopikov sú najmä tie, ktoré obsahujú 100% minerálne filtre."
Sú k dostaniu aj v spreji a pohodlne sa aplikujú na kožu.

4. Zahalené telo. Používajte pokrývku hlavy a oblečenie, ktoré zakryje čo najväčší povrch tela. K dispozícii sú aj špeciálne odevy s UPF (ultraviolet protection factor), ktoré chránia pred ultrafialovým žiarením. Oblečenie by malo byť voľné a z jemného materiálu.

5. Stačí pár temp. Dlhé kúpanie nie je pre atopikov vhodné, obzvlášť v bazénoch s chlórovou vodou a prírodných kúpaliskách s vyšším výskytom siníc. Po kúpaní sa vždy osprchujte a znovu naneste ochranný slnečný krém.

6. Pitný režim. Pite a vyhýbajte sa potravinám s obsahom konzervantov a iných chemických prísad. Obmedzte konzumáciu alkoholu a fajčenie.

slnko

7. Koža pod dohľadom. Nevystavujte sa ďalším faktorom, ktoré dráždia pokožku, ako sú prach a veterné počasie.

8. Bez potenia. Vyvarujte sa aktivitám, pri ktorých sa budete na slnku nadmerne potiť (beh a iné športy). Agresívny pot môže spôsobiť začervenanie a pálenie pokožky.

Okamžitá úľava od svrbenia s Atoderm SOS Sprej

Upokojí pokožku do 60 sekúnd a pôsobí až 6 hodín. Pre časté a akútne svrbenie.

KÚPIŤ TERAZ
Atoderm SOS Sprej

9. Schladiť a ukľudniť. Ak sa na slnku spálite, pomôžu lieky s obsahom panthenolu, aloe vera, vitamínu E a spreje s obsahom enoxolonu (výťažok z koreňa sladkého drievka), ktoré kožu okamžite ukľudní a uľaví od nepríjemných pocitov. Krémy s kortikoidami sú vhodné na najhoršie miesta a sú len na lekársky predpis. Kožu je dobré ochladzovať, napríklad nosením vlhkého oblečenia.

10. Vhodná starostlivosť. Atopický ekzém v lete pravidelne premazávajte špeciálnou hydratačnou kozmetikou, alebo krémami predpísanými kožným lekárom.

pitný režim

3.7333

Bol pre vás tento článok užitočný?

Nie

Nie

Veľmi užitočný

Ďakujeme za Váš hlas

Nenechajte si ujsť aj tieto články