Prekúrený byt môže zhoršiť aj váš ekzém

S príchodom zimy pribúdajú atopikom vrásky na čele, pretože najbližšie mesiace ich čaká náročné obdobie.

Čoraz chladnejší vzduch, zmena vlhkosti a mrazy majú totiž priamy dosah na hydratáciu pokožky.

Atopický ekzém

Je známe, že pokožka sa vplyvom chladu vysušuje.

„ Nepriaznivé vplyvy ako mráz, vietor, dážď, sneh, ale tiež prechody zo zimy do tepla sa podpisujú pod kvalitu pokožky. "

Najviac namáhané a ohrozené sú predovšetkým ruky a tvár. A tiež spomenieme, že vysušovanie počas zimy je oveľa intenzívnejšie, ako počas leta. 

Prečítajte si tiež

Akú pomoc poskytuje štát?

Spomínali sme najmä počasie, no na kvalitu pokožky má vplyv aj vykurovacia sezóna. Ako? Poďme si povedať, čo sa deje s vlhkosťou v interiéri a ako si doma zabezpečiť príjemnú klímu.

Atopický ekzém

Vykurovaním sa z interiéru vytráca vlhkosť. Ak je vonkajšia teplota povedzme 0 °C, vlhkosť v interiéri vykúrenom na 23 °C sa pohybuje na úrovni 13 %. A pritom by sa mala optimálna vlhkosť pohybovať okolo 40 až 60 %.

„ Pri vykurovaní sa vzduch stáva agresívny a vlhkosť si preto berie z rastlín, nábytku, stien a v konečnom dôsledku aj z ľudskej pokožky. "

Mokrý uterák na radiátore alebo vetranie môže krátkodobo pomocť, ale interiér v skutočnosti potrebuje aj niekoľko litrov vody denne. Preto prinášame pár tipov.

Najlepším pomocníkom bude asi kvalitný zvlhčovač vzduchu. Taký, ktorý nespotrebuje veľa elektrickej energie a zároveň je dostatočne tichý na to, aby vás nerušil počas noci. Ďalšou možnosťou sú okná s mikrovetraním. Pootočením kľučky sa otvoria prieduchy, no okno ostane zvonku zatvorené. Na veľmi podobnom princípe funguje aj rekuperácia, ktorá predstavuje v súčasnosti asi najlepšiu technológiu pre zdravé a ekonomické vetranie. Ak máte radi rastliny v interiéri, určite nimi nešetrite. Predstavujú prírodný spôsob regulácie vlhkosti a stačí ich iba správne a dostatočne polievať. A v neposlednom rade pomôže aj pravidelné ale intenzívne vetranie. Otvorte okná dokorán a počkajte aspoň 5 minút. 

Ak potrebujete poradiť, ako sa chrániť pred nástrahami zimy a najmä pomôcť s hydratáciou pokožky, prečítajte si aj ďalšie články na našom portáli www.pravdyoatopii.sk.

A nakoniec by sme vám chceli ešte zaželať pohodové a príjemné vianočné sviatky a do nového roka veľa úspechov, pohody a lásky.

4.2222

Bol pre vás tento článok užitočný?

Nie

Nie

Veľmi užitočný

Ďakujeme za Váš hlas

Nenechajte si ujsť aj tieto články