Citlivá pokožka a kozmetika spod stromčeka

Obdobie Vianoc máme už konečne za sebou. Ozdoby zo stromčeka sú zbalené, medovníky zjedené a darčeky rozdané. Dostali ste však naozaj to, čo ste chceli?

Poznáte to. Aj keď vaši blízki chcú pre vás vybrať to najlepšie, jednoducho sa to niekedy nepodarí. Niekedy je to zlá veľkosť, niekedy farba a občas sa stane, že darček je natoľko nevhodný, že ho posuniete ďalej, alebo vrátite.

Atopický ekzém

Okrem ponožiek, voňaviek a pyžám je obľúbeným trendom kupovať na Vianoce aj kozmetiku. Napríklad hydratačné krémy, krémy proti vráskam, nočné krémy, alebo aj BB krémy. Citlivá pokožka však má svoje potreby. Ak patríte k tým, ktorých trápi atopická dermatitída, môžu byť pre vás niektoré krémy dokonca nebezpečné. Je preto dobré vedieť, čo vám môže uškodiť najviac.

Atopický ekzém kozmetika

Pre zaujímavosť spomenieme, že

„Európska únia označuje za možné alergény až 26 rôznych chemických látok, ktoré sa bežne vyskytujú v kozmetike."

Najčastejšími sú podľa EÚ Amyl cinnamal, Amylcinnamyl alcohol, Benzyl alcohol, Benzyl salicylate, Cinnamyl alcohol, Cinnamal, Citral a ďalšie.
Osobám s citlivou pokožkou tieto látky môžu hravo spôsobiť podráždenie.

Prečítajte si tiež

Prevencia proti svrbeniu kože pri atopickej dermatitíde - dostatok mastných kyselín v strave


 
Citlivým jedincom môže spôsobiť alergické reakcie aj syntetická látka Methylizothiazolinone, ktorá má v kozmetických výrobkoch funkciu konzervačnej látky. Za spomienku stojí aj skupina látok s názvom Endokrinné disruptory, ktoré sú spájané s poruchami imunity, cukrovkou obezitou a niektorými typmi rakoviny. Často sa vďaka príjemnej vôni, predĺženej trvanlivosti či extra penivému efektu môže vaša pokožka dostať do problémov. 

kozmetika
 
My v Bioderma to ale dobre vieme. Citlivá pokožka je našou hlavnou oblasťou skúmania a málokto, ju pozná tak dobre, ako my. Vyvinuli sme rad kozmetiky Atoderm, ktorý prináša úľavu aj tej najcitlivejšej pokožke. Jednoducho sme vylúčili látky, ktoré by ju mohli dráždiť a dodali to, čo naozaj potrebuje.

„Aj vďaka pokožke vlastným látkam je Atoderm odporúčanou voľbou pre pacientov s atopickou dermatitídou."

Ak ste tento rok dostali od blízkych naozaj pekný darček, tešíme sa s vami. A ak sa medzi nimi našli aj takí, ktorí stavili na istotu v podobe finančného prilepšenia, možno pre vás máme dobrý tip. V lekárňach ešte stále nájdete naše špeciálne vianočné balíčky, alebo výhodne dvojbalenia Bioderma produktov. 

Krásny a pokojný nový rok.

 
3.8000

Bol pre vás tento článok užitočný?

Nie

Nie

Veľmi užitočný

Ďakujeme za Váš hlas

Nenechajte si ujsť aj tieto články